Срочно Екологи запротестували проти великого обсягу лісозаготівлі. Голова ліспромгоспу заспокоїв

їх таким чином: "У лісі 99% сосен. Вирубуватимуться лише сосни, і після вирубок відсоток сосен залишиться майже незмінним - сосен буде 98%". Яку частину лісу відведено під вирубування?

Ответы на вопрос

Отвечает Вялков Гриша.

Відповідь:

Екологи мали рацію коли запротестували проти великого обсягу лісозаготівлі. В результаті такої діяльності загальна кількість дерев у ліспромгоспі зменьшиться вдвічі.

Покрокове пояснення:

Позначимо літерою В - загальну кількість дерев у ліспромгоспі до лісозаготівлі; літерою В1 - загальну кількість дерев у ліспромгоспі по закінченні лісозаготівлі; літерою А - кількість дерев, що не є соснами ( за словами голови ліспромгоспу, ці дерева не будуть вирубуватися ).

1) Маємо рівняння що до процентного відношення кількості інших дерев ( окрім сосен ) до загальної кількості дерев у ліспромгоспі до лісозаготівлі:

А / В × 100% = 100% - 99% = 1%

Звідки отримуємо вираз що до загальної кількості дерев у ліспромгоспі до лісозаготівлі:

В = А × 100% / 1%

2) Маємо рівняння що до процентного відношення кількості інших дерев ( окрім сосен ) до загальної кількості дерев у ліспромгоспі по закінченні лісозаготівлі:

А / В1 × 100% = 100% - 98% = 2%

Звідки отримуємо вираз що до загальної кількості дерев у ліспромгоспі по закінченні лісозаготівлі:

В1 = А × 100% / 2%

3) Розрахуємо співвідношення загальної кількості дерев у ліспромгоспі по закінченні лісозаготівлі до загальної кількості дерев у ліспромгоспі до лісозаготівлі:

В1 / В = А / 2% × 1% / А = 1/2 або 50%

Висновок: Екологи мали рацію коли запротестували проти великого обсягу лісозаготівлі. В результаті такої діяльності загальна кількість дерев у ліспромгоспі зменьшиться вдвічі.