Kinoteatrda ikki kunda 792 ta bilet so- tildi.Bir kassasida ikkinchi kassasiga qa- raganda 86 ta

koʻp bilet sotilgan. Har bir kassada nechtadan bilet sotilgan?​

Ответы на вопрос

Отвечает Скоробогатый Деня.

Ответ:

х+х+86=792

2х=792-86

2х=706

х=353 __ 1 чи касса

353+86=439__ 2 чи касса