Скільки грамів 10-відсоткового і 30-відсоткового розчинів солі треба взяти, щоб отримати 40 г

25-відсоткового розчину солі?​

Ответы на вопрос

Отвечает Чупров Руслан.

Ответ: 10 г треба взяти 10% розчину, 30 г треба взяти 30% розчину

Пошаговое объяснение:

В 40 г 25% розчину міститься 40 * 25% : 100% = 10г солі

Нехай 10% розчину -х г, а 30% розчині - у г .В першому розчині солі міститься 0,1х г, тоді в другому  - 0,3у г,  Запишемо систему рівнянь :

{х + у = 40
{0,1х + 0,3у = 10

х = 40 - у
підставимо у друге рівняння

0,1(40 - у) + 0,3у = 10

4 - 0.1у + 0,3у = 10

0,2у = 6

у = 6 : 0,2

у = 30 г треба взяти 30% розчину

Підставимо у  перше рівняння у = 30

х + 30 = 40

х = 40 - 30

х= 10 г треба взяти 10% розчину