Сума двох чисел дорівнює 20. Знайдіть ці числа, якщо одне з них в 1 2\ 9 раза більше за друге.


Ответы на вопрос

Отвечает Лиманчук Андрій.

Нехай перше число х, тоді друге 1 2/9 х. Сума цих чисел 20.

Складаємо і розв'язуємо рівняння

x + 1 \frac{2}{9} x = 20 \\ 2 \frac{2}{9} x = 20 \\ x = 20 \div 2 \frac{2}{9}  = 20 \div  \frac{20}{9}  =  \frac{20 \times 9}{20}  =  \frac{1 \times 9}{1}  = 9

Перше число 9

  1. 20 - 9 = 11 (друге число)

Відповідь: перше число 9, а друге - 11.