Самал ойлаған санына 33/5бөлшегін қосып, қосындының мәнінен 10/9бөлшегін азайтты.Айырымның мәніне

330/47 бөлшегін қосқанда 1 саны шықты.Самал қандай сан ойлады? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Бебякина Лиза.

Ответ:

РЕШЕНИЕ

Задуманное число обозначим - Х.

Тогда можно записать выражение по условию задачи.

(((Х + 5/33) - 9/10) + 47/330) = 1

Раскроем скобки и упростим

Х = 1 - 5/33 + 9/10 - 47/330

Наименьшее общее кратное - 330.

Х = (330 - 50 + 297 - 47)/330 = 530/330 = 1 20/33.

ОТВЕТ: Задумано число 1 20/33.

Пошаговое объяснение:

Надеюсь помогла>