Әсем 3 сан ойлады. Оның біріншісі а саны. Әсем ойлаған сандардың екіншісі бірінші санның

40%-індей,ал үшіншісі екінші санның 175%-ындай. Әсем ойлаған сандардың арифметикалық ортасы қандай сан?

Ответы на вопрос

Отвечает Ульянов Вадим.
1-ші сан:а
2-ші сан: 40:а=0,4а
3-ші сан: 0,5 × 175 : 100 = 0,7а
арифметикалық орта: (а+0,4а+0,7а):3=0,7а