У прямокутному трикутнику АВС ( ∠C = 90° ) ∠CAB =α , CD – висота, проведена з вершини прямого кута.

Знайдіть CD, якщо АB=c .

Ответы на вопрос

Отвечает Мирная Елизавета.

У прямокутному трикутнику АВС (∠C = 90°) висота CD є опущеною з вершини С на гіпотенузу AB. Оскільки ∠CAB = α, то ∠ACD = 90° - α.

Застосуємо відому теорему Піфагора до прямокутного трикутника ACD:

AC^2 + CD^2 = AD^2

Оскільки AB = c, то AD = c, а тому ми можемо записати:

AC^2 + CD^2 = c^2

Так як трикутник ABC є прямокутним, то за теоремою Піфагора в ньому має місце рівність:

AC^2 + BC^2 = AB^2

Але BC = CD, оскільки CD є висотою, отже:

AC^2 + CD^2 = AB^2

Тоді ми можемо записати:

c^2 = AC^2 + CD^2 = AB^2 = c^2

Отже, має місце рівність:

AC^2 + CD^2 = c^2

Або, підставляючи відоме значення AC = c * cos α:

(c * cos α)^2 + CD^2 = c^2

Розв'язуючи це рівняння відносно CD, отримуємо:

CD^2 = c^2 - (c * cos α)^2

CD = c * sin α

Отже, висота CD, опущена з вершини С на гіпотенузу AB дорівнює CD = c * sin α.