3. Доведіть, що чотирикутник ABCD, вершини якого точки A(- 1; 5) B(1; 1) C(6; 4) D(4; 8) є

паралело- грамом.

Ответы на вопрос

Отвечает Пищаев Глеб.

Відповідь:

Доведенно

Покрокове пояснення:

Щоб довести, що чотирикутник ABCD є паралелограмом, потрібно показати, що його протилежні сторони паралельні.

Для початку, ми можемо знайти вектори, які відповідають сторонам AB, BC, CD та DA. Для цього можна відняти координати початкової точки від координат кінцевої точки, якщо розглядати точки як вектори.

Вектор AB = B - A = (1, 1) - (-1, 5) = (2, -4)

Вектор BC = C - B = (6, 4) - (1, 1) = (5, 3)

Вектор CD = D - C = (4, 8) - (6, 4) = (-2, 4)

Вектор DA = A - D = (-1, 5) - (4, 8) = (-5, -3)

Тепер, щоб перевірити, чи є протилежні сторони паралельними, потрібно порівняти вектори, які відповідають протилежним сторонам. Якщо вони рівні або пропорційні, то сторони паралельні.

AB || CD, якщо вектор AB = вектор CD.

(2, -4) = (-2, 4) * (-1)

BC || DA, якщо вектор BC = вектор DA.

(5, 3) = (-5, -3) * (-1)

Отже, ми бачимо, що протилежні сторони чотирикутника ABCD є паралельними, що доводить, що ABCD є паралелограмом.

Ось і все.