600 TL maaş alan Hasan Amca'nın maaşına yılbaşında %20 zam yapılacaktır.Buna göre Hasan Amca'nın

zamlı maaşını bulalım.

Ответы на вопрос

Отвечает Есиповская Настя.

Ответ:

720

Пошаговое объяснение:

Hasan Amca'nın mevcut maaşı 600 TL ise, %20 zam yapılırsa maaşı şu şekilde hesaplanabilir:

Zam oranı = %20 = 0.20 (ondalık olarak)

Zamlı maaş = Mevcut maaş + (Mevcut maaş x Zam oranı)

Zamlı maaş = 600 + (600 x 0.20)

Zamlı maaş = 600 + 120

Zamlı maaş = 720

Buna göre, Hasan Amca'nın zamlı maaşı 720 TL olacaktır.

Отвечает Быков Виктор.

Ответ:

720TL

Пошаговое объяснение:

20%=0,2

Maaşın ne kadar arttığını öğrenelim:

600 · 0,2 = 120

Ve şimdi zaten artan maaşı buluyoruz:

600 + 120 = 720TL