Вкладник поклав в банк 20000 грн. і через 2 роки отримав 26912 грн. Знайти відсоткову ставку банку.


Ответы на вопрос

Отвечает Новомлинов Андрей.

Ответ:

Для знаходження відсоткової ставки банку необхідно скористатися формулою складних відсотків:

F = P * (1 + r/100)^n,

де:

F - сума, яку отримав вкладник після n років;

P - початковий депозит;

r - річна відсоткова ставка;

n - кількість років.

Підставимо відомі значення:

26912 = 20000 * (1 + r/100)^2

Розв'яжемо рівняння відносно r:

(1 + r/100)^2 = 26912/20000

1 + r/100 = (26912/20000)^(1/2)

r/100 = (26912/20000)^(1/2) - 1

r = 100 * ((26912/20000)^(1/2) - 1)

r ≈ 10.5

Отже, відсоткова ставка банку була близько 10.5%.

Пошаговое объяснение: