Якого найбільшого значення може набувати вираз 4-(1-d)² і при якому значенні d це відбувається


Ответы на вопрос

Отвечает Челганов Глеб.

Відповідь:

d=1

Покрокове пояснення:

Вираз 4-(1-d)² можна переписати у вигляді 4-1+2d-d². Це квадратний тричлен з коефіцієнтом при d² рівним -1. Оскільки цей коефіцієнт вiд’ємний, то графiк цього тричлена має форму параболи з вершиною спрямованою вниз. Таким чином, максимальне значення цього виразу буде рiвне значенню у вершинi параболи. Координати вершини параболи можна знайти за формулою x=-b/2a. В нашому випадку a=-1 і b=2 отже x=-2/-2=1. При d=1 наш вираз набуває значення 4-1+2*1-1=4.