Вартість деякого товару становить 160 грн. Спочатку вартість збільшилась на 20%, а потім

зменшилась на 10%. Якою стала вартість товару після цих змін? На скільки відсотків змінилася початкова ціна? Будь ласка прикрипіть відповідь!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Погосов Александр.

Відповідь:

Початкова ціна змінилася на 72.5%.

Покрокове пояснення:

Після того, як вартість товару збільшилась на 20%, вона стане 160 * 1.2 = 192 грн.

Після того, як вартість товару зменшилась на 10%, вона стане 192 * 0.9 = 172.8 грн.

Таким чином, вартість товару після збільшення та зменшення становить 172.8 грн.

Початкова ціна товару змінилася на 172.8 / 160 - 1 = 0.725, тобто на 72.5%.