10. Розв'яжи задачу. Три кулькові ручки та два олівці коштують 17 грн, а три ручки та три олівці

18 грн. Скільки коштують окремо одна ручка й один олівець? РОЗВ’ЯЗАТИ НЕ РІВНЯННЯМ

Ответы на вопрос

Отвечает Поспелов Максим.

Пошаговое объяснение:

1) 18 - 17 = 1 (грн) - стоит 1 карандаш

2) 1 * 2 = 2 (грн) - стоят 2 карандаша

3) 17 - 2 = 15 (грн) - стоят 3 ручки

4) 15 : 3 = 5 (грн) - стоит 1 ручка

Отвечает Богданов Богдан.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Нехай ручка коштує - х грн., тоді олівець - у грн. Складемо систему рівняннь:

{3х + 2у = 17

{3х + 3у = 18 | *(-1)

{3х + 2у = 17

{- 3х - 3у = - 18

Складемо обидва рівняння і отримаємо

- у = -1

у = 1 грн коштує один олівець

Підставимо у = 1 в перше рівняння

3х + 2 * 1 = 17

3х + 2 = 17

3х = 17 - 2

3х = 15

х = 15 : 3

х = 5 грн коштує одна ручка