Розв'яжи задачу. Велосипедист доїхав з міста до лісового озера за 3 год. рухаючись зі швидкістю 12

км/год. Назад у місто він повертався зі швидкістю 9 км/год. Скільки часу витра- тив велосипедист на зворотний шлях?​

Ответы на вопрос

Отвечает Захаров Данил.

Ответ:

Для вирішення цієї задачі використаємо формулу шляху, що дорівнює добутку швидкості на час:

Шлях = Швидкість * Час

Нехай відстань від міста до озера дорівнює D. Тоді за час, який велосипедист витратив на дорогу до озера, він проїхав відстань D і використовував час t1, що дорівнює 3 год. За формулою шляху маємо:

D = 12 км/год * 3 год = 36 км

Тепер велосипедист повертається назад у місто зі швидкістю 9 км/год. Нехай t2 - час, який він витратив на зворотній шлях. За формулою шляху, він проїхав відстань D зі швидкістю 9 км/год:

D = 9 км/год * t2

З іншого боку, знаємо, що весь шлях з міста до озера та назад зайняв у велосипедиста 3 години:

t1 + t2 = 3 год.

Тепер ми можемо використати систему з двох рівнянь з двома невідомими, щоб знайти t2:

D = 9 км/год * t2

t1 + t2 = 3 год.

Підставляємо значення D з першого рівняння у друге:

36 км/9 км/год + t2 = 3 год

4 год + t2 = 3 год

Віднімаємо 4 год від обох сторін:

t2 = 3 год - 4 год = -1 год

Отже, велосипедист витратив на зворотній шлях 1 год менше, ніж на дорогу до озера, тобто t2 = 2 год. Відповідь: велосипедист витратив 2 години на зворотній шлях.

Пошаговое объяснение:

Отвечает Левицкая Дарина.

Відповідь:4 години

Покрокове пояснення:1)12×3=36(км)-відстань до лісового озера;2)36÷9=4(год)-витратив на зворотній шлях