Для студентського гуртожитку придбали 108 настільних ламп та 144 стільці, які розподілили порівну

по всіх кімнатах. Скільки кімнат у гуртожитку, якщо їх більше ніж 14, аде менше від 31.

Ответы на вопрос

Отвечает Назырова Зиляра.

Відповідь:

Покрокове пояснення:

Головне завдання  - як поділити лампи та стільці порівну , тобто знайти спільний дільник  - це і буде кількість кімнат.

108/2        144/2

54/2           72/2

27/3           36/2

9/3             18/2

3/3              9/3

1                   3/3

                    1 

 НСД(108;144) = 2*2*3*3 = 4*9= 36  - це число нам не підходить, бо в умові менше ніж 31, але більше ніж 14

Дільники (108; 144) - 4; 12; 18 -  тоді кількість кімнат 18

Відповідь: 18 кімнат