Знайди найменьше спільне кратне чісло: 1) 12 і 10; 2) 16 і 21; 3) 110 і 160; 4) 540 і 306; 5) 15,

25 і 75; 6) 270, 324 і 540. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Жакевич Алина.

Ответ:

Найменше спільне кратне (НСК) чисел 12 і 10:

12 = 2^2 * 3, 10 = 2 * 5

НСК(12,10) = 2^2 * 3 * 5 = 60

Найменше спільне кратне чисел 16 і 21:

16 = 2^4, 21 = 3 * 7

НСК(16,21) = 2^4 * 3 * 7 = 336

Найменше спільне кратне чисел 110 і 160:

110 = 2 * 5 * 11, 160 = 2^5 * 5

НСК(110,160) = 2^5 * 5 * 11 = 880

Найменше спільне кратне чисел 540 і 306:

540 = 2^2 * 3^3 * 5, 306 = 2 * 3 * 7 * 23

НСК(540,306) = 2^2 * 3^3 * 5 * 7 * 23 = 186180

Найменше спільне кратне чисел 15, 25 і 75:

15 = 3 * 5, 25 = 5^2, 75 = 3 * 5^2

НСК(15,25,75) = 3 * 5^2 = 75

Найменше спільне кратне чисел 270, 324 і 540:

270 = 2 * 3^3 * 5, 324 = 2^2 * 3^4, 540 = 2^2 * 3^3 * 5

НСК(270,324,540) = 2^2 * 3^4 * 5 = 540

Отвечает Tsareva Tanua.

Відповідь:

1) 60

2) 336

3) 1760

4) 9180

5) 75

6) 1620