Скласти рівняння прямої, яка проходить через точку M(-2; 3) перпендикулярно до прямої 4х-3у+4=0 .


Ответы на вопрос

Отвечает Цуканов Сергей.
Загальне рівняння прямої можна записати у вигляді y = mx + b, де m - нахил прямої, b - зміщення по осі y. Щоб знайти рівняння прямої, яка проходить через точку M(-2, 3) та є перпендикулярною до прямої 4х - 3у + 4 = 0, ми спочатку знайдемо нахил потрібної прямої, а потім використаємо формулу рівняння прямої.

Перш за все, ми визначимо нахил прямої, яка є перпендикулярною до прямої 4х - 3у + 4 = 0. Для цього ми можемо використати властивість, що нахил перпендикулярних прямих множимо разом дає -1. Тобто, нахил потрібної прямої дорівнює зворотному до нахилу заданої прямої. Нахил заданої прямої можна знайти, перетворивши її в загальний вигляд y = mx + b:
4х - 3у + 4 = 0
3у = 4х + 4
у = (4/3)х + 4/3
Таким чином, нахил заданої прямої дорівнює 4/3, отже, нахил потрібної прямої дорівнює -3/4.

Тепер, ми можемо використати формулу рівняння прямої, в якій ми підставимо координати точки M та нахил прямої:
y - y₁ = m(x - x₁)
де x₁ та y₁ - координати точки M.

Підставляємо дані:
y - 3 = (-3/4)(x - (-2))

Звести це рівняння до вигляду y = mx + b, отримаємо:
y = (-3/4)x + 2.25

Отже, рівняння прямої, яка проходить через точку M(-2, 3) та є перпендикулярною до прямої 4х - 3у + 4 = 0, є y = (-3/4)x + 2.25.