3. На озері розквітла лілія. Ко- жен день кількість квіток подво- ювалася, і на 20 день усе озеро

було покрите ліліями. За скільки днів покрили половину озера? квіти го адекватну відповідь діями!!!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Зубков Егор.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Якщо кожен день кількість квіток подвоюється, то можна скористатися прогресією для знаходження кількості квіток на кожен день:

Першого дня на озері була 1 квітка.

Другого дня квіток стало 2.

Третього дня - 4.

Четвертого - 8.

І так далі.

Отже, кількість квіток на n-й день можна обчислити за формулою 2^(n-1).

За умовою на 20-й день озеро було покрите ліліями, тобто на цей день кількість квіток дорівнює 2^19 = 524288.

Тепер можна знайти відповідь на запитання задачі: за скільки днів покрили половину озера? Зауважимо, що половина озера буде покрита на той день, коли на озері буде 1/2 від загальної кількості квітів, тобто 1/2 * 524288 = 262144 квіток.

Треба знайти таке n, коли 2^(n-1) = 262144.

2^(n-1) = 2^18

n-1 = 18

n = 19

Отже, на 19-й день кількість квіток становитиме близько половини від загальної кількості на озері і саме на цей день покрили половину озера. Відповідь: 19 днів.