Знайдіть корень рівняня 1 1/3x+1/4=-1/3(x-6) прошу помогите умоляю даю 50 б помогите ​


Ответы на вопрос

Отвечает Гаврин Богдан.

Ответ:

Отже, корінь рівняння 1 1/3x + 1/4 = -1/3(x-6) дорівнює 5/4.

Пошаговое объяснение:

Почнемо зі спрощення даного рівняння:

1 1/3x + 1/4 = -1/3(x-6)Перетворимо змішану дріб 1 1/3 в неправильний дріб, додавши 1 до дробу та помноживши на знаменник:

4/3 + 1/4 = -1/3(x-6)Знайдемо спільний знаменник для лівої частини рівняння:

4/3 × 4/4 + 1/4 × 3/3 = -1/3(x-6)(16/12 + 3/12) = -1/3(x-6)19/12 = -1/3(x-6)Помножимо обидві частини на -3, щоб позбутися від знаменника в правій частині:

-3 × 19/12 = x-6-19/4 = x-6Додамо 6 до обох сторін рівняння, щоб виразити x:

x = -19/4 + 6x = -19/4 + 24/4x = 5/4Отже, корінь рівняння 1 1/3x + 1/4 = -1/3(x-6) дорівнює 5/4.