Васильку в домашньому завданні потрібно було піднести деяке натуральне число до квадрата. Він,

допустивши помилку, подвоїв задане число і одержав двоцифрове число, записане тими ж цифрами, що і квадрат даного, але в зворотному порядку. Знайдіть задане число. помогите меня брат замучал

Ответы на вопрос

Отвечает Пендюрин Денис.

Нехай а – шукане число, тоді a² = 10х + у, а 2а = 10у + х. Віднімемо від першої рівності другу, одержимо a² - 2а = 9(х - у) або а(а - 2) = 9(х - у). За умовою а > 5. Тому а = 9.