Моторний човен за 2 год проти течії річки пройшов відстань, на 25% меншу, ніж за той же час за

течією. Яка власна швидкість човна, якщо швидкість течії дорівнює 2,5 км/год? Знайди зайве дане в умові цієї задачі.

Ответы на вопрос

Отвечает Мырзахмет Жанет.

Ответ:

17,5 км/год

Пошаговое объяснение:

t=2 год;

(S₁-S₂)/S₁=0,25=25 %;

Vт= 2,5 км/год;

Vч    ?    S₁=(Vч+Vт)*t=(Vч+2,5)*2=2Vч+5; S₂=(Vч-Vт)*t=(Vч-2,5)*2=2Vч-5;

(2Vч+5-2Vч+5)/(2Vч+5)=0,25; 40=2Vч+5; Vч=35/2=17,5 км/год

Проверка S₁=(17,5+2,5)*2=40 км; S₂=(17,5-2,5)*2=30 км;  (S₁-S₂)/S₁=

(40-30)/40=10/40=0,25