Допоможіть будь ласка СРОЧНО Одне число у 3 рази більше за друге. Їх середнє арифметичне дорівнює

10. Знайдіть менше число.

Ответы на вопрос

Отвечает Сайгашов Дмитрий.

Ответ:

Перше число 5 друге 15

Пошаговое объяснение:

5+15=20;20/2=10

Отвечает Иванова Полина.

Відповідь:

5

Покрокове пояснення:

Менше число - х, тоді більше число - 3х. Їх середнє арифметичне - (х+3х):2.
За умовою:

(х+3х):2 = 10

х + 3х = 10•2

4х = 20

х = 20:4

х = 5 - менше число.