Скласти рівняння прямої , паралельної до прямої 5х + у = 1, яка проходить через точку А(1; 2)​


Ответы на вопрос

Отвечает Смирный Александр.

Ответ:Спочатку перетворимо задану пряму до вигляду y = kx + b, де k - коефіцієнт напрямку, b - вільний член.

5x + y = 1

y = -5x + 1

Оскільки паралельні прямі мають однаковий коефіцієнт напрямку, то нова пряма має рівняння вигляду:

y = -5x + b

Залишилося знайти значення вільного члена b. Для цього можна використати відомість про те, що точка (1, 2) лежить на новій прямій. Підставляємо координати точки (1, 2) в рівняння нової прямої:

2 = -5·1 + b

2 = -5 + b

b = 7

Отже, рівняння шуканої прямої: y = -5x + 7.

Пошаговое объяснение: