2. Середнє арифметичне двох чисел дорівнює 36. Знайди ці числа, якщо одне з них удвічі більше за

друге.

Ответы на вопрос

Отвечает Неред Дима.

Ответ:

Позначимо перше число як x, а друге число як y.

За умовою задачі, середнє арифметичне цих двох чисел дорівнює 36, що можна записати математично так:

(x + y)/2 = 36

Також, за умовою задачі, одне з чисел (x або y) удвічі більше за інше. Ми можемо записати це у вигляді рівності так:

x = 2y або y = 2x

Тепер ми можемо вирішити цю систему рівнянь за допомогою підстановки. Для прикладу, візьмемо перший варіант:

x = 2y

Підставимо це значення x у перше рівняння:

(x + y)/2 = 36

(2y + y)/2 = 36

3y/2 = 36

Помножимо обидві частини на 2, щоб позбутися від знаменника 2:

3y = 72

Тепер поділимо обидві частини на 3, щоб вирішити рівняння відносно y:

y = 72/3

y = 24

Отже, друге число (y) дорівнює 24.

Тепер можемо підставити це значення y у рівняння x = 2y:

x = 2 * 24

x = 48

Отже, перше число (x) дорівнює 48.

Таким чином, розв'язок цієї задачі - перше число x = 48, друге число y = 24.