Від пристані вниз за течіею річки вирушив човен. Коли він проплив 29,15 км,слідом за ним

відправився катер зі швидкистю 16,5 км/год скільки часу буде потрібно катеру, щоб наздогнати човен, якщо його швидкість у 1,5 раз менша ніж швидкість катера

Ответы на вопрос

Отвечает Назаров Алижан.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Нехай швидкість човна буде Vч, а швидкість катера буде Vк. За час t катер пропливе відстань 29,15 км + vt (де v - швидкість руху катера відносно човна). У той же час човен пропливе відстань 29,15 км.

Ми знаємо, що швидкість катера Vк = 1.5 * Vч, тобто Vч = Vк / 1.5.

Отже, ми можемо записати:

29,15 + Vк * t = 29,15 + Vч * t

Заміняємо Vч на Vк / 1.5:

29,15 + Vк * t = 29,15 + (Vк / 1.5) * t

Переносимо все, що містить t на один бік, а все, що не містить t, на інший:

t * (Vк / 1.5 - Vк) = 29,15

Скорочуємо:

t * Vк / 3 = 29,15

Тепер можемо знайти t:

t = 29,15 * 3 / Vк

Ми не знаємо швидкість катера Vк. Але ми знаємо, що він проплив 29,15 км за час, що дорівнює:

t = 29,15 / 16.5 = 1.7667 год

Тож, щоб наздогнати човен, катеру знадобиться близько 1.77 год.