Автобус в первый день проехал 510 км, а во второй день - 765 км. Автобус во второй день был в пути

на 3 часа больше, чем в первый день. Сколько часов был в пути автобус каждый день, если он двигался с постоянной скоростью?

Ответы на вопрос

Отвечает Завадская Карина.

Відповідь:

Необхідно знайти час, протягом якого автобус подолав 510 км та 765 км зі сталою швидкістю.

Позначимо швидкість автобуса як v, а час, протягом якого він був в польоті, як t.

Тоді ми можемо записати два рівняння на основі відстані, швидкості та часу:

510 = vt

765 = v(t+3)

Розв'яжемо перше рівняння відносно t:

t = 510/v

Підставимо це значення в друге рівняння:

765 = v*(510/v + 3)

Розв'яжемо це рівняння відносно v:

765 = 510 + 3v

3v = 255

v = 85

Тепер ми можемо знайти час, протягом якого автобус був в польоті, використовуючи перше рівняння:

t = 510/v = 510/85 = 6 годин

Отже, автобус був в польоті протягом 6 годин у перший день та 9 годин у другий день

Покрокове пояснення: