а тан 4. (10 баллов) Решите систему (2x+3y=5 | 3x - y = −9 1) методом сложения; 2) методом

подстановки K.S​

Ответы на вопрос

Отвечает Орехво Лев.

Ответ:

1) Метод сложения:

Множимо друге рівняння на 3, щоб позбутися від'ємного y:

2x + 3y = 5

9x - 3y = -27

Додаємо рівняння:

11x = -22

x = -2

Підставляємо x у перше рівняння:

2(-2) + 3y = 5

3y = 9

y = 3

Отже, розв'язок системи: x = -2, y = 3.

2) Метод подстановки:

З другого рівняння виражаємо y через x:

3x - y = -9

y = 3x + 9

Підставляємо це значення y у перше рівняння:

2x + 3(3x+9) = 5

11x = -22

x = -2

Підставляємо x у вираз для y:

y = 3(-2) + 9

y = 3

Отже, розв'язок системи: x = -2, y = 3.