Порiвняйте дроби 1/2 i 4/7


Ответы на вопрос

Отвечает Баскаль Елизавета.

1) простое сравнение: 1/2 - это половина.  

4/7  больше половины, так как 7:2 = 3,5, а 4 > 3, 5, т.е   1/2 < 4/7

2) приведение к общему знаменателю, т.е. он: 2*7 = 14, так как 2 и 7 взаимно простые числа.

1/2 = 7/14;  4/7 = 8/14

Из двух дробей с одинаковыми знаменателями  больше та, числитель которой больше. 8 > 7, значит 8/14 > 7/14, т.е. 4/7 > 1/2

3) разностное сравнение:

4/7 - 1/2 = (8-7)/14 = 1/14, т.е  4/7 > 1/2  на 1/14

Ответ:   1/2 < 4/7

1) просте порівняння: 1/2 - це половина.  

4/7 більше половини, так як 7:2 = 3,5, а 4 > 3, 5, т. е 1/2 < 4/7

2) приведення до спільного знаменника, тобто він: 2*7 = 14, так як 2 і 7 взаємно прості числа.

1/2 = 7/14; 4/7 = 8/14

З двох дробів з однаковими знаменниками більше та, чисельник якої більше. 8 > 7, значить 8/14 > 7/14, тобто 4/7 > 1/2  

3) різницеве порівняння:

4/7 - 1/2 = (8-7)/14 = 1/14, тобто 4/7 > 1/2 на 1/14

Відповідь: 1/2 < 4/7