Допоможіть СРОЧНО, буду ДУЖЕ вдячна. велосипедист відправляється із міста А в місто В відстань

між якими 60 км, потім їде у зворотньому напрямку з тією ж швидкістю. Зробивши через годину після виїзду 20-хв. зупинку він продовжує шлях збільшивши швидкість за 4 км/год. Яка була початкова швидкість, якщо відомо що на зворотньому шляху затрачено такий же час, як і від А до В.​

Ответы на вопрос

Отвечает Nigga Joseph.

Ответ:

20 км/ч

Пошаговое объяснение:

x - начальная скорость велосипедиста, км/ч.

Переведем минуты в часы:

20/60=1/3 ч

Так как велосипедист на обратном пути проехал с начальной скоростью расстояние за 1 час, то при составлении уравнения мы отнимем это расстояние в обоих направлениях:

(60-1x)/x=(60-1x)/(x+4) +1/3

(60-x)/x=(3(60-x)+x+4)/(3(x+4))

(60-x)/x=(180-3x+x+4)/(3x+12)

(60-x)(3x+12)=x(184-2x)

180x+720-3x²-12x=184x-2x²

168x+720-3x²-184x+2x²=0

-x²-16x+720=0

x²+16x-720=0

D=256+2880=3136

x₁=(-16-56)/2=-72/2=-36 км/ч - ответ не подходит по смыслу условиям задачи;

x₂=(-16+56)/2=40/2=20 км/ч начальная скорость велосипедиста.