Катет прямокутного трикутника відноситься до гіпотенузи як 3:5.Знайти периметр трикутника ,якщо

його другий катет дорівнює 16 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Baran Nelia.
Нехай х - коефіцієнт пропорційності ,тоді за теоремою Піфагора :
(3х)²+16²=(5х)²
9х²+256 =25х²
9х²-25х²= - 256
-16х²= -256
х²=16
х = 4
Р= 3х +16 +5х =8х+16 = 32+16 = 48 см.