Гідрологи за 1 год піднімаються у човні проти течії на 5 км.Після цього вони виконують протягом

години потрібні виміри .За цей час течія зносить їх на 1 км.Через скільки годин гідрологи будуть на відаллі 10 км від початкового пункту?

Ответы на вопрос

Отвечает Ильюхина Анна.
Якщо гідрологи піднімаються у човні за 1год на 5км, то це означає, що човен іде проти течії зі швидкістю 5км/год. Так як човен віднесло течією на 1км, то це означає, що його течі віднесла вниз, тобто вони на відстані від початкового пункту 4км : 5-1=4(км). Так як потрібно бути на відстані 10км від початкового пункту, то їм треба проїхати ще 6км : 10-4=6(км). Знаючи швидкість човна і відстань можна знайти час: 6:5=1,2(год). 
1,2год=1год12хв - це час через який гідрологи будуть на відстані 10км.

Але тут трохи незрозуміло, можливо мають наувазі весь час від початку руху, тоді треба додати час, за який вони піднімаються  на 5км, додати час протягом якого вони виміри робили і додати час, коли почали рухатись знов на відстань 10км
1год+1год+1год12хв=3год12хв