У прямокутнику АВСК ВС 1 см СК √3. Через вершину А проведено перпендмкуляр МА до площини

прямокутника. Знатйи кут МСА, якщо МА 2 см

Ответы на вопрос

Отвечает Бейна Виктория.

Так як MA перпендикуляр до площини, значить MA перпендикулярна всім прямим/відрізкам в цій площині (за теоремою), а саме перпендикулярна АС. Значить ΔМАС - прямокутний. Шукаємо кут МСА з цього трикутника.

Так як АВСК прямокутник, значить AB=CK= \sqrt{3};BC=AK=1 .
ΔABC прямокутний, значить за теоремою Піфагора AC= \sqrt{AK^2+CK^2}= \sqrt{1^2+ \sqrt{3}^2 }= \sqrt{1+3}= \sqrt{4}=2    .

Вийшло, що МА=МС=2 у прямокутному ΔМАС - він і рівнобедрений, а в рівнобедреному кути при основі рівні. Тому \angle MCA= \angle CMA = 45^o.