кути випуклого пятикутника пропорційні числам 1,2,3,4,5.знайдіть їх


Ответы на вопрос

Отвечает Kovalenko Varvara.

Сума внутрішніх кутів випуклого пятикутника дорівнює 180*(5-2)=540 градусів. Нехай найменший кут дорівнює х градусів, тоді інші кути дорівнюють 2х, 3х, 4х та 5х градусів. За умовою задачі складаємо рівняння

х+2х+3х+4х+5х=540;

15х=540;

х=540:15;

х=36;

2х=36*2=72; 3х=3*36=108; 4х=4*36=144; 5х=5*36=180

значить кути даного пятикутника дорівнюють 36 градусів, 72 градуси, 107 градусів, 144 градуси, 180 градусів