Довести, що якщо діагоналі вписаного в коло чотирикутника взаємно перпендикулярні, то сума

квадратів протилежних сторін чотирикутника дорівнює квадрату діаметра цього кола

Ответы на вопрос

Отвечает Ивакина Вера.
Пусть ABCD - наш четырехугольник.
sin(∠DAC)=sin(90°-∠ADB)=cos(∠ADB)=cos(∠ACB) т.к. диагонали перпендикулярны и углы ADB и АСВ равны как вписанные.

По теореме синусов 2R=AB/sin(∠ACB) и 2R=DC/sin(∠DAC), откуда
AB=2R·sin(∠ACB), DC=2R·sin(∠DAC)=2R·cos(∠ACB). Значит
AB²+DC²=4R²(sin²(∠ACB)+cos²(∠ACB))=4R².