Основа прямокутної трапеції дорівнюють 5 см і 17 см, а більша бічна сторона 15 см. Знайти меншу

діагональ трапеції.

Ответы на вопрос

Отвечает Маслова Валерия.

трапеція АВСД, кутА=кутВ=90, ВС=5, АД=17, СД=15, проводимо висоту СН на АД, АВСН прямокутник, ВС=АН=5, НД=АД-АН=17-5=12, трикутник НСД прямокутний, СН=корінь(СД в квадраті-НД в квадраті)=корінь(225-144)=9, трикутник АСН прямокутний, АС-менша діагональ=корінь(АН в квадраті+СН в квадраті)=корінь(25+81)=корінь106