Конус перерізано площиною, яка перпендикулярна висоті конуса і ділить її на відрізки у відношенні

1:2, рахуючи від вершини. Площа перерізу дорівнює 6π. Обчисли площу основи конуса.

Ответы на вопрос

Отвечает Кавалюс Карина.

Ответ:

Площа основи конуса дорівнює 54π ед²

Объяснение:

Конус перерізано площиною, яка перпендикулярна висоті конуса і ділить ії на відрізки у відношенні 1:2, рахуючи від вершини. Площа перерізу дорівнює 6π.

Обчислити площу основи конуса.

Так як висота конуса H - це перпендікуляр, опущений з вершини конуса на площину основи, то радіус основи конуса R перпендикулярен Н:

R ⟂ H.

r ⟂ H - за умовою

Тому r || R (дві прямі перпендикулярні до третьої прямої, паралельні між собою).

Маємо, що площа S_1 || S.

  • Площина, яка перетинає конус та проходить паралельно основі відтинає подібний конус.
  • У подібних конусів відповідні площі відносяться як квадрати їх відповідних лінійних розмірів.

Оскільки площини проходят через точки, які ділять висоту заданого конусу у відношенні 1:2, то висота h подібного конуса дорівнює:

h= ⅓•H

За умовою задачі площа перерізу:

S_1=6\pi

Складаємо відношення і знайдемо S (площу основи конуса):

\bf  \dfrac{S_1}{S}  =  \dfrac{ {h}^{2} }{ {H}^{2} }

S =  \dfrac{S_1 \times  {H}^{2} }{h}  = S_1 \times  \dfrac{ {H}^{2} }{ { (\frac{H}{3}) }^{2} }  =  S_1 \times  {3}^{2}  = 9S_1=9 \times 6\pi=54\pi

Відповідь: 54π ед²

#SPJ1