Срочно нужно!!!(100 балов) Точка L равноудалена от всех сторон равностороннего треугольника АВС,

сторона которого равна 4 см. Расстояние от точки L до плоскости треугольника ABC равно 2 см. Найдите величину двугранного угла, образованного плоскостью ALC и плоскостью треугольника ABC.

Ответы на вопрос

Отвечает Чернакова Валерия.

Відповідь:Позначимо через O центр описаного кола рівностороннього трикутника ABC, а через R - його радіус. Тоді R = AB/2 = 2 см.

Знайдемо висоту рівностороннього трикутника ABC: h = AB * sqrt(3)/2 = 2 * sqrt(3) см.

Оскільки точка L розташована на відстані 2 см від плоскості ABC, то можемо провести промені OL та LN, де N - проекція точки L на площину ABC. Тоді LN = 2 см, а OL = sqrt(R^2 - LN^2) = sqrt(4 - 4) = 0.

Оскільки точка L лежить на бісектрисі кута ALC, то кут ALC ділиться нею на дві рівні частини. Тобто кут ALC = 2 * угол OLN.

Залишилося знайти кут OLN. Оскільки треугольник OLN - прямокутний, то tg(OLN) = LN/ON = LN/R.

tg(OLN) = LN/R = 2/2 = 1 => OLN = 45 градусів.

Тоді кут ALC = 2 * OLN = 90 градусів.

Отже, величина двугранного угла, образованного плоскістю ALC і плоскістю ABC, дорівнює 90 градусів.

Пояснення: