№5. Основи прямокутної трапеції дорівнюють 7 см і 12 см. А велика діагональ є бісектрисою прямого

кута. Знайдіть периметр трапеції. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Парфеев Паша.

Ответ:периметр трапеції дорівнює 39.6 см.

Объяснение:За властивостями прямокутної трапеції знаходимо, що велика діагональ є середньою лінією, тому вона ділить трапецію на дві рівні трикутники. Таким чином, ми можемо визначити довжину великої діагоналі за допомогою теореми Піфагора:

a^2 + b^2 = c^2,

де a і b - основи трапеції, c - довжина великої діагоналі.

Застосовуючи цю формулу, ми отримуємо:

7^2 + 12^2 = c^2,

49 + 144 = c^2,

193 = c^2,

c = sqrt(193) ≈ 13.89.

Так як велика діагональ є бісектрисою прямого кута, то трапеція є симетричною відносно великої діагоналі, тому висота трапеції дорівнює половині відрізка, що з'єднує вершину прямого кута з серединою протилежної сторони. Таким чином, висота трапеції дорівнює 6 см.

Далі, знаходимо довжину малих бічних сторін за допомогою теореми Піфагора:

(12 - 7/2)^2 + 6^2 = a^2,

(17/2)^2 + 6^2 = a^2,

(a ≈ 10.3).

Периметр трапеції дорівнює сумі довжин основ та довжині двох бічних сторін:

P = 7 + 12 + 10.3 + 10.3 = 39.6 см.

Отже, периметр трапеції дорівнює 39.6 см.