Знайдіть катет прямокутного трикутника, якщо один з катетів дорівнює 8 см, а гіпотенуза 10 см


Ответы на вопрос

Отвечает Кусайын Гульбакыт.

Відповідь:

6см

Пояснення:

За теоремою Піфагора, квадрат гіпотенузи дорівнює сумі квадратів катетів.

Позначивши невідомий катет х, маємо:

10^2 = 8^2 + х^2

100 = 64 + х^2

х^2 = 100 - 64

х^2 = 36

х = √36

х = -6 не задовільняє умову;

х = 6 (см) інший катет

Відповідь: 6 см.