До кола із центром О провели дотичну АВ (В – точка дотику). Знайдіть радіус кола, якщо АВ = 8 см і

кут АОВ дорівнює 45о. ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА

Ответы на вопрос

Отвечает Стенар Костя.

Ответ:

Позначимо радіус кола як r. Оскільки АВ – дотична до кола, то АО – радіус кола, а отже, АО = r. Також, з кута АОВ = 45° маємо, що кут АОВ = кут АBV = 45°.

Розглянемо трикутник АОВ. За теоремою про косинуси маємо:

cos(45°) = r / (8 + r)

або

r = (8 + r) cos(45°)

Розв'язавши це рівняння, отримаємо:

r = 8 / (1 - cos(45°))

або

r ≈ 16.97 см (округлюючи до сотих).

Тому радіус кола дорівнює приблизно 16,97 см.

Объяснение: