ПЖ Срочно даю 90 балов 1) Із точки А проведено до площини α перпендикуляр АС та похилі АВ і АD.

Знайдіть довжину похилої AВ, якщо ∠АВС=45 0 , АD=20 см, СD=12 см. 2) Відрізок DA – перпендикуляр до площини трикутника АВС, АВ = 10 см, АС = 17 см, ВС = 21 см. Знайти відстань від точки D до прямої ВС, якщо відстань від точки D до площини АВС дорівнює 15 см. 3) З точки до площини проведено дві похилі, відношення яких 17:10. Їх проекції 15 см і 6 см. Знайти відстань від точки до площини.

Ответы на вопрос

Отвечает Оспанов Роман.

Відповідь:

1.Застосуємо теорему Піфагора для трикутника ABC:

AC^2 = AB^2 + BC^2.

Оскільки точка C лежить на площині α, а СD перпендикулярна цій площині, то ми можемо скористатися теоремою Піфагора для трикутника ACD:

AD^2 = AC^2 + CD^2.

Маємо AD = 20 см і CD = 12 см. Підставляючи ці значення у формулу, отримуємо:

20^2 = AC^2 + 12^2,

400 = AC^2 + 144,

AC^2 = 400 - 144,

AC^2 = 256,

AC = √256,

AC = 16 см.

Тепер ми можемо розглянути трикутник ABC. Оскільки ∠АВС = 45°, тоді ∠ABC = 90° - 45° = 45°. Таким чином, трикутник ABC є прямокутним із кутом 45°.

У прямокутному трикутнику ABC відношення довжини катетів дорівнює √2. Оскільки AC = 16 см, то AB = AC/√2 = 16/√2 = 8√2 см.

Отже, довжина похилої AB дорівнює 8√2 см.

2. Знову скористаємося теоремою Піфагора для трикутника ABC:

AB^2 = AC^2 + BC^2.

Оскільки точка D лежить на площині, перпендикулярній BC, то ми можемо скористатися теоремою Піфагора для трикутника ACD:

AD^2 = AC^2 + CD^2.

Маємо AD = 15 см і CD = 21 см. Підставляємо ці значення у формули:

15^2 = AC^2 + 21^2,

225 = AC^2 + 441,

AC^2 = 225 - 441,

AC^2 = -216.

Отже, AC має негативне значення, що не має сенсу у контексті задачі. Можлива причина - помилка в умові.

3.Знову скористаємося теоремою Піфагора для трикутника ABC:

AB^2 = AC^2 + BC^2.

Нехай AC буде більшою похилою, а BC - меншою похилою.

Ми маємо проекці

Пояснення: