Дано трикутник зі сторонами 8 см і 12 см та кутом 60° між ними. Обчислити площу його

ортогональної проекції на площину, яка утворює з площиною трикутника кут 30°.

Ответы на вопрос

Отвечает Соколов Семён.

Для вирішення цієї задачі використовуємо геометричні принципи і формули.

Знайдемо площу початкового трикутника за формулою площі трикутника: S = (1/2) * a * b * sin(C), де a, b - довжини сторін трикутника, C - міжкутовий кут між цими сторонами в радіанах.

Задані дані:

a = 8 см

b = 12 см

C = 60°

Переведемо кут C в радіани:

C_rad = 60° * (π / 180°)

Підставимо дані в формулу площі трикутника:

S = (1/2) * 8 см * 12 см * sin(60°) = (1/2) * 8 см * 12 см * sin(C_rad) ≈ 38.67 кв. см

Отже, площа початкового трикутника дорівнює близько 38.67 квадратних сантиметрів.

Знайдемо площу ортогональної проекції на площину, яка утворює з площиною початкового трикутника кут 30°. Оскільки площина проекції ортогональна до площини трикутника, то проекція трикутника на цю площину буде виглядати як трикутник з такими жі сторонами, але з площиною проекції в ролі однієї з його сторін.

Заданий кут між площиною трикутника і площиною проекції - 30°.

Знайдемо висоту ортогональної проекції, що опущена на площину проекції. Висота ортогональної проекції дорівнює добутку сторони трикутника, перпендикулярної до площини проекції, на sin(30°), оскільки ми маємо прямокутний кут між стороною трикутника та висотою ортогональної проекції.

h = b * sin(30°) = 12 см * sin(30°) ≈ 6 см