На відстані 6 см від центра кулі проведено переріз. Знайдіть об'єм і площу поверхні кулі, якщо

довжина лінії перерізу дорівнює 16п см.

Ответы на вопрос

Отвечает Бондарук Максим.

Ответ:

Объяснение:

Переріз кулі будь якою площиною завжди буде круг. Лінія перетину сфери та площини - коло.

С=2πr - довжина кола;де r - радіус перерізу.

За умовою довжина кола= 16π см

Звідси r=О1А =\frac{16\pi }{2\pi }=8 см.

Відстань від центра кулі до перерізу - перпендикуляр, опущений з центра кулі до центра перерізу.

Маємо кулю, радіусом=ОВ=ОА

Круг з радіусом r=8 см

ОО₁=6 см - відстань від центра кулі до перерізу (ОО₁⟂О₁А)

З прямокутного трикутника ОО₁А(∠О₁=90°)

за теоремою Піфагора знайдемо катет ОА=R - радіус кулі.

ОА²=ОО₁²+О₁А²

ОА²=6²+8²

ОА²=36+64

ОА²=100

R=ОА=\sqrt{100}

R=10 см

Площу поверхні кулі обчислюють за формулою:

S=4πR²

S=4π*10²=400π см²

Об'єм кулі обчислюють за формулою:

V=\frac{4}{3}πR³

V=\frac{4}{3}π*8³=\frac{2048\pi }{3} см³