Дано трикутник MNK. Площина, яка паралельна прямій MN, перетинає сторону MK у точці Е, а сторону NK

- у точці Р. Знайти KP, якщо EP = 9 см, MN = 13 см, PN = 8 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Бернацкая Даша.
Для розв'язання цієї задачі, ми можемо скористатися подібністю трикутників та використовувати пропорції.

Ми маємо трикутники MNE та MKN:

1. Площина, яка паралельна MN, створює прямокутні трикутники MNE і MKN, тому MNE та MKN подібні один до одного.

2. З відомих даних, ми маємо, що MN = 13 см та PN = 8 см.

За подібністю трикутників, ми можемо створити пропорцію:

NE / NK = ME / MK

Де NE = EP + PN = 9 см + 8 см = 17 см, ME = MN - NE = 13 см - 17 см = -4 см (ми беремо знак мінус, так як ME коротший за NE).

Також, NK = MK - MN = MK - 13 см.

Замінимо ці значення в пропорції:

-4 см / (MK - 13 см) = 9 см / MK

Тепер розв'яжемо цю рівняння. Спростимо його:

-4 см * MK = 9 см * (MK - 13 см)

-4MK = 9MK - 117 см

-4MK - 9MK = -117 см

-13MK = -117 см

MK = (-117 см) / (-13) = 9 см

Тепер, коли ми знаємо MK, ми можемо знайти KP:

KP = MK - PK = 9 см - 8 см = 1 см