Точка М середина сторони BC прямокутника ABCD. Відрізки MA i MD взаємно перпендикулярні. Знайдіть

сторони прямокутника ABCD якщо його периметр дорівнює 54 дм.

Ответы на вопрос

Отвечает Симоненко Тимофей.

Ответ:

Нехай AB = a і BC = b - сторони прямокутника ABCD.

Ми знаємо, що точка М є серединою сторони BC, тому MC = MD = (1/2)b.

Також, оскільки відрізки MA і MD взаємно перпендикулярні, ми можемо використовувати теорему Піфагора для прямокутного трикутника MAD:

MA^2 + MD^2 = AD^2

Знаємо, що MA = b/2 і MD = (1/2)b, тому підставимо ці значення:

(b/2)^2 + (1/2)b^2 = AD^2

(b^2/4) + (b^2/4) = AD^2

(b^2/2) = AD^2

AD = b/√2

Тепер розглянемо периметр прямокутника:

Периметр = 2(a + b) = 54 дм

Тепер ми маємо два рівняння:

AD = b/√2

2(a + b) = 54

Спростимо друге рівняння:

a + b = 27

Тепер ми можемо використовувати ці два рівняння для визначення значень a і b. Підставимо значення AD з першого рівняння в друге:

(b/√2) + b = 27

Помножимо обидва боки на √2, щоб позбутися дробу:

b + b√2 = 27√2

b(1 + √2) = 27√2

b = (27√2) / (1 + √2)

Тепер, знаючи значення b, можна знайти значення a, використовуючи рівняння a + b = 27:

a + [(27√2) / (1 + √2)] = 27

a = 27 - [(27√2) / (1 + √2)]

Тепер ви можете обчислити значення a та b.

Объяснение: