2. У правильній зрізаній трикутній піраміді сторони основ дорівнюють 12 см і 42 см, а її висота -

5 см. Знайдіть площу бічної поверхні зрізаної піраміди.

Ответы на вопрос

Отвечает Кучинський Ярик.

Ответ:

180 см²

Объяснение:

Площа бічної поверхні зрізаної піраміди складається з площ основи та бокової поверхні.

Площа основи зрізаної піраміди, яка має дві основи, обчислюється як сума площ основ цих пірамід. Оскільки основи мають форму трикутників, площа одного трикутника може бути обчислена за формулою площі трикутника:

S₁ = 0.5 * a₁ * h₁,

де S₁ - площа одного трикутника основи, a₁ - довжина одної сторони основи (12 см), h₁ - висота трикутника основи.

Аналогічно, площа другого трикутника основи обчислюється як:

S₂ = 0.5 * a₂ * h₂,

де S₂ - площа другого трикутника основи, a₂ - довжина другої сторони основи (42 см), h₂ - висота другого трикутника основи.

Площа основи зрізаної піраміди дорівнює сумі площ двох трикутників:

Sₒ = S₁ + S₂.

Тепер обчислимо площу бокової поверхні. Вона складається з площ трьох трикутників бічної поверхні. Площу одного трикутника можна знайти за формулою:

S = a * h,

де S - площа одного трикутника бічної поверхні, a - довжина одної сторони трікутника бічної поверхні, h - висота трікутника бічної поверхні.

Площа бокової поверхні зрізаної піраміди складається з суми площ трьох трикутників бічної поверхні:

S_b = S + S + S.

Тепер ми можемо обчислити всі необхідні площі:

S₁ = 0.5 * 12 см * 5 см = 30 см²,

S₂ = 0.5 * 42 см * 5 см = 105 см²,

Sₒ = 30 см² + 105 см² = 135 см²,

S = 12 см * 5 см = 60 см².

S_b = 60 см² + 60 см² + 60 см² = 180 см².

Таким чином, площа бічної поверхні зрізаної піраміди дорівнює 180 см².