Склади рівняння прямої, що проходить через початок координат і нахилена до осі абсцис під кутом:

a) 30°; 6) 45°; B) 60°

Ответы на вопрос

Отвечает Пашкова Виктория.

Відповідь:

Щоб скласти рівняння прямої, яка проходить через початок координат і утворює певний кут з віссю абсцис, можна використовувати загальну формулу:

y = mx

де m - це коефіцієнт нахилу (градуси кута в радіанах), який можна знайти, використовуючи тангенс кута нахилу.

a) Кут нахилу 30°:

m = tan(30°) = 1/√3

Рівняння прямої буде:

y = (1/√3) * x

б) Кут нахилу 45°:

m = tan(45°) = 1

Рівняння прямої буде:

y = x

в) Кут нахилу 60°:

m = tan(60°) = √3

Рівняння прямої буде:

y = √3 * x

Отже, отримали рівняння прямих для кожного з варіантів кута нахилу:

a) y = (1/√3) * x

б) y = x

в) y = √3 * x

Пояснення: