4. Довжина однієї із сторiн паралелограма складає 75% від довжини іншої сторони. Знайдіть довжину

меншої сторони цього паралелограма, якщо його півпериметр дорівнює 14 см. а) 5 см b) 6 см c) 10 см е) 9 см d) 14 см f) Визначити неможливорозв'язання обов'язково! ​

Ответы на вопрос

Отвечает Боднарчук Максим.

Давайте позначимо довжину меншої сторони параллелограма як "x" і довжину більшої сторони як "y". За умовою задачі, ми знаємо, що "довжина однієї із сторін паралелограма складає 75% від довжини іншої сторони", що можна виразити як:

x = 0.75y

Також умова задачі говорить про півпериметр паралелограма, який дорівнює 14 см. Півпериметр паралелограма обчислюється за формулою:

P/2 = x + y

Для знаходження відповіді, нам потрібно вирішити систему двох рівнянь з двома невідомими, де одне рівняння виразили з іншого. Підставимо вираз для "x" з першого рівняння в друге:

P/2 = 0.75y + y

Тепер об'єднаємо подібні доданки:

P/2 = 1.75y

Тепер розглянемо рівняння для "y":

y = (P/2) / 1.75

Замінимо значення P на 14 см:

y = (14 см / 2) / 1.75 = 7 см / 1.75 = 4 см

Отже, довжина більшої сторони паралелограма дорівнює 4 см. Тепер, за виразом для "x", ми можемо знайти довжину меншої сторони:

x = 0.75y = 0.75 * 4 см = 3 см

Отже, довжина меншої сторони паралелограма дорівнює 3 см.

Правильна відповідь: a) 3 см.