СРОЧНО!!!!! Бічні сторони трапеції дорівнюють 13см і 15см, а основи відносяться як 2:5. Знайдіть

площу трапеції, якщо радіус вписаного кола дорівнюї 5см

Ответы на вопрос

Отвечает Миронов Михаил.

якщo в чотирикутник можна вписати коло,то суми протилежних сторін рівні.нехай основи 2х і 5х.тоді 13+15=2х+5х.

7х=28

х=4.

основи 2*4=8см і 5*4=20см

Висота трапеції рівна діаметру вписаного кола,тобто,10 см.

S=(а+в)/2*h

S=(8+20)/2*10=140см^2