допоможіть будь ласка Діагональ рівнобічноï трапеції ділить навпіл її гострий кут, який ДОРiвнює

60*. Знайди периметр трапеції, якщо її менша основа дорівнює 12 см.​

Ответы на вопрос

Отвечает Lonachevskaia Daria.

Ответ:

60 см.

Объяснение:

Дано: КМВТ - трапеція, КМ=ВТ, ∠МКТ=∠Т=60°,  МВ=12 см. Знайти Р.

Якщо діагональ трапеції є бісектрисою гострого кута, то вона відсікає від трапеції рівнобічний трикутник.

ΔКМВ - рівнобічний, КМ=МВ=12 см,  ВТ=КМ=12 см.;  ∠КМВ=∠МВК=60:2=30°

Сума кутів трапеції, прилеглих до бічної сторони, становить 180°, отже ∠М=∠=МВТ180-60=120°.

∠КВТ=120-30=90°,  ΔКВТ - прямокутний,  ∠ВКТ=30°, отже КТ=2ВТ=12*2=24 см.

Р=12+12+12+24=60 см.